Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

... nebo o čem chcete...

Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 8:56:49

Všimli jste si? Jen co vytáhnete paty z Rozvadova, nepotkáte volně pobíhajícího čokla. V hospodě maximálno nějaká fiflena s růžovým unaveným pudlem na vodítku a s náhubkem, a to tak ještě ve FR, kde se na to tak nedbá a pes je dámský doplněk (a ty se v šatně neodkládají).
Situace, kdy sedíte na zahrádce kavárny a přijde vás postupně oslintat několik "hodných" psů, co "vám nic neudělá", ani "nekouše" - to se vám prostě nestane. I když nekouše, tak se mi to hnusí - víc, než kdyby mi oslintal koleno páníček.
Pařížané s dětmi proválejí víkendy v parcích. Doslova. Leží v trávě, plkají, spratky všeho věku rozvalené kolem sebe, mezi nimi kachničky a želvy, které v tom parku bydlí v rybníčku, upravené přepychové záhonky s květinami i zeleninou - to je prostě nepředstavitelné, že by tam byl jakýkoliv čokl, i sebemenší a na vodítku. Lidi mají absolutní přednost.
Nepotkáte psí hovno na ulici (to tak!!!) - a asi tam někdy choděj, psí pytlíky a záchodky na ulicích mají. Že by se tam prostě pohybovali mimo špičku, až už jsou lidi doma?
Nebo jsou to už jen symboly? A všichni mají kočky?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Reny » úte 28. dub 2009 9:33:23

Četla jsem (snažím se najít kde, ale snažím se nějak málo), že jak jsme na prvním místě v chataření, chalupařením, tak jsme i na prvním místě co se týče chování psů. Prostě u nás je psů mnohem více, než třeba v té Francii. ALe u nás hodně platí, co není zakázané, je dovolené. Takže se berou psi do hospod, na veřejné koupaliště...Mám taky psa, ale třeba jít s ním na procházku přímo do hospody, dát si venku pivo a nechat Rikouše jen tak běhat, mně nikdy nenapadlo. Hlavně z důvodu, že bych z toho piva měla kulové, když bych ho musela hlídat. A nechat ho 3 hodiny ležet pod stolem, jak někteří vychovaní psi leží, mi příjde k ničemu. Náš pes bude určitě radši ve svém teritorium u baráku, než v té hospodě..(je to asi jiné u těch malých psů-do "kabelky")
Na vesnicích vždy byli psi, byli to ti hlídací, u baráku, ven na náves většinou nešli. Sem tam se objevil nějaký tulák, cestovatel, který po té dědině běhal, vědělo se čí je a většinou se někdo o něj postaral, nebo ho majitel našel. Ná návsi ses mohl po trávě válet, děcka tam hrála fotbal a nepamatuji si, že bych někdy nějaký psí produkt vymetla.
Přišla změna, k nám na ves se nastěhovalo velké množství lidí z města, přišli velcí psi, venčí se , prochází se po návsi, kolem těch baráků, kde jsou ti hlídací psi zavření a ti jsou z toho uvytržení. Začaly rvačky, pokousaní psi, problémy s naděláním všude možně, hlavně na hřišti, kam si své psi brala děcka, co si tam šla hrát a měla za úkol od rodičů psa vyvenčit. Byly očůrávané kytky na předzahrádkách, protože se psi venčili, ženské najednou koukaly, že ty růže co tam jsou leta, vadnou...Najednou to co platilo ve městě, neplatilo tady. Přece jsou na vsi .... Takže se u nás vyhlásilo, že i v té naší malé vesnici budou chodit psi na vodítkách a exkrementy sbírat. Ač to dřív nutné nebylo, teď se prostě pravidla musela nastavit. Ale samotní majitelé na to hned nepřišli.....
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Kohant » úte 28. dub 2009 9:47:25

A bylas v tom pařížském parku v pět nebo v šest ráno?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Reny » úte 28. dub 2009 9:52:58

Asi to nebylo na mně,ale
já ne, já mám zkušenost jen s nezápadním státem Řeckem a tam ti psi fakt nejsou vidět.Taky tam má psa snad je 12% domácností,-stejně jako v Německu, u nás 41% , nejméně snad Rakousko-10%, Francie o něco méně než my-38%.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod HaF » úte 28. dub 2009 10:20:43

Tady je to problém.Nevychovaní pejskaři venčí brzo ráno nebo pozdě večer.Mimo pracovní dobu strážníků městské policie.Když se pasuju do role barákový domobrany, tak se dozvím, že když může Novákovic pes,může i jejich, že mají jen malýho psa tudíž malý hovno a že je to vlastně hnojivo.Jak už jsem psala, co krok, to psí hovno a kdo by se na to nevysr.l. Snažím se dívat se pod nohy a sním že technický služby vyzbrojí oranžovesťáky hovnovysavačem
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 10:39:26

Nebyla, ale ani poranu jsem nenasla hovno. Ani v jednom z tech parku. Leda by to odnesli bezci.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Proste neverim, ze tam ty cokly vypusti. Ti lidi by se v tom nevaleli, a jak vidis, park neni zalozeny pred rokem, valeji se tam dlouhodobe.
No ale hlavne tam v 5 nebo v 6 rano nejsou lidi, ktere by ti psi mohli obtezovat.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 10:41:42

Dokonce věřím, že jim odtud lidi neodnášejí bio-zeleninu a bio-víno. Ani když je nikdo nevidí.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 10:42:30

Ony by se jim ty hovna ani nehodily k té růžové.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 10:45:25

A strážník by zakročil, HaFe?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Reny » úte 28. dub 2009 10:51:59

Takže psy mají, mají jich taky dost,ale prostě už ví, že se pes nesmí pouštět na plochy, kde se pak zaparkují lidi. A prostě sbírají co mají. U nás se teprve učí, ještě nedávno to po pejskařích nikdo nechtěl a jim nedocházelo, že je to prasárna, nechat na chodníku h...o. Snad to bude lepší, akorát že to jde pomalu, to uvědomnění...

Ve filmech jsem vždy koukala, jak je normál, si na tu trávu sednout a pokecat se známýma. Já v parku akorát sedávala různě po lavičkách, do trávy ne. To se tady u nás prostě nedělo. Mně teda příjde, že máme zem pořád studenou, nebo mokrou a nebo zase studenou, tak se mi sedat ani nechtělo...Ale obdivovat jsem to mohla.

Jo a hezký fotky, já díky vám, cestovatelům, cestuji aspoň takhle, když už sama se jen prdelím tady v těch našich Kotěhůrkách....
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 11:08:49

Reny, ale ti psi tam NEBYLI. Ne, ze by tam nebyly hromadky, nakonec ja nevim, jestli kachnicka vzdycky do vody, a drozd urcite ne, ale proste tam behaly male deti a bylo nemyslitelne, ze by mezi nima bylo jakekoliv zvire, ktere tam nebylo pred nima, ktere tam nekdo privedl s sebou. Pes, kocka, fretka...ani na voditku, ani bez. Do nekterych parku meli psi dokonce vstup vylozene zakazany (treba do toho ruzoveho). Do nekterych zase bruslari :D (do toho uzkeho, jak se beha).
Mne ty hovna uz prijdou tak zavrzenihodne, diky propagaci, ze to uz dnes pred zraky lidi nenecha lezet nikdo (i kdyz v tech pet rano bez pochyb) - ale kdyz do mne laskovne stoucha pes a slini pri tom v hospode, tak mne to obtezuje. Kdyby to byl clovek, tak ho vykazu - kdyz reknes majiteli psa, ze te jeho cokl obtezuje, tak ti rekne "aby ses neposrala".
A pote, co jsem videla par rvoucich se psu, tak si myslim, ze jakykoliv pes je nebezpecny. Proste v tom prostoru, narozdil treba od kocek (ktere v tech parcich NEPOCHYBNE jsou) nikdy nezil a neni to jeho prirozene prostredi a nema tam vymezeny prostor a ani si ho nema kde ziskat, cele teritorium zabrali lidi (a to az po tech zviratech, co tam byla pred nima, vcetne hadu, jezku, hlodavcu, ptaku, hmyzu, kun a lasicek, zablesenych veverek, kraliku... - nikdo z nich na cloveka nezautoci, kazdy z nich se pohybuje po svych cestickach a lidem se vyhyba.) Pokud si je clovek chtel zachovat (a to v tech parizskych parcich chtel), tak jim ten prostor moc neponicil, ale udelal si tam misto. To psi nedokazou (a asi ani nechteji). To jenom jejich panickove maji furt potrebu zahustovat prostor pro lidi cizim elementem. Psi jsou normalni.
Mmch: vite, jaky rozruch budi kocka na voditku? A nevite PROC? Ja ne. Mne udivuji dzipy a lovecti psi ve meste.

Hele, a jak se to dela, kdyz ma pes ve meste prujem?
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod brettka » úte 28. dub 2009 11:41:11

Čtu tady o psech a málem jsem připálila kuře.
Tady jich je hodně a hodně nás serou, protože hovna po nich málokdo sebere. Posledně jsem to řekla ňáké babě, dělala, že ten pes není její, kráva. Ale už jsem naučila Adama jak dělá kravička. :D
Já třeba nedokážu pochopit, proč má někdo psa v paneláku. Tohle mi fakt nikdo nevysvětlí. Chápu akorát nevidomé.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Kohant » úte 28. dub 2009 11:50:08

Ze stejného důvodu jako ho má ten kdo bydlí v baráku který není montovaný z panelů.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod brettka » úte 28. dub 2009 11:59:32

Kohy, člověk, který bydlí v paneláku, chodí do práce, nemá zahrádku ani dvorek, chatu a pod. a ještě si pořídí obrovského psa??? Takových je tady spousta.
Těžko říct, kdo pak s těch dvou je větší chudák.
Nebudu říkat, že mi je těch psů líto, není, myslím, že jím je to asi jedno, jsou zvyklí.
brettka
Člen
 
Příspěvky: 4428
Registrován: pon 17. lis 2008 9:37:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod alika » úte 28. dub 2009 12:03:01

Myslím, že je nejvyšší čas nechat ty čokly utratit. Vcelku by nevadilo, kdyby se s tím svezli jejich majitelé. Konečně by bylo víc místa pro nekastrované venkovní kočičky, vždyť je jich tak málo.

Je tady válka ? To nám nestačí prasečí chřipka ?
alika
Člen
 
Příspěvky: 8018
Registrován: ned 07. pro 2008 21:47:03

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Kohant » úte 28. dub 2009 12:16:02

No a proč by ti mělo být těch psů korva líto?
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod HaF » úte 28. dub 2009 12:20:05

Ali, není to válka. Je to nejspíš debata o bezohledných lidech. A jak jim ukázat mantinely. Neznám jiný způsob, než vymyslet způsob odhovnění a občas někoho pro výstrahu pokutovat.
Pod mou maskou havrana je labuť schovaná
HaF
Člen
 
Příspěvky: 13835
Registrován: úte 18. lis 2008 14:10:16

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Reny » úte 28. dub 2009 13:28:55

Psi za to nemůžou, to chce být tvrdý na lidi. Nebo kruci aby každý věděl, co se má a co ne. A když je někdo takové prase, že mu nevadí, že se pes vydělá dětem do pískoviště, tak tomu nepomůže nic, než mu znepříjemňovat život, třeba pokutama, třeba sprdnutím...Mně to problém nedělalo někoho sprdnout, nebo já většinou ani nemluvila, někdy můj pohled vystačí na vše....A v kapse jsem vždy měla nějaké pytlíky navíc, tak výmluva nevyšla.
Jinak radikální já být neumím,takže nad nějakou likvidací já ani nepřemýšlím...
Já mám svýho psa ráda a vím, že se mi lépe žije, když ho máme, než kdybychom žili bez něho.
U každého ta hranice je jinde.
Jo zrovna minulý víkend jsem byla u ségry v hospodě, na zahrádce byli dva psi (rasu nedám, já všem těmhle říkám ti bojoví, útoční) a najednou se začali honit a chystali se spolu pářit. Tak jsem se ségry zeptala jestli můžu, přece jenom ona tam je, já jsem jen host a šla jsem těm majitelům říct, ať jdou s nima pryč. Nejen že se tam honí a ostatní si vše musí hlídat, ale ještě tam vidět nadržené běhání , je už moc. A hospoda je od ničeho jiného.
Vidíš a já mám taky toho našeho Rikouše, ale tohle bych nikdy neudělala. Je to fakt jen a jen o lidech. A nevím proč bych psa neměla chovat, když mně prostě baví, baví mně vzít si kolo a valit i s ním k rybníku. Vlastně vím, nerada jsem sama, takže na procházku sama bych nešla, zatímco s tím naším vořechem vyrazít úplně v klidu a sama nejsem.
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 13:32:11

Aliko,
rozdil mezi "utratit" a "neporizovat si".
Ty divoke kocky nikdo nechova, nikdo si je neporizuje (a navic s lidma vzdyky zily, a protoze jsou uzitecne, tak je lidi nevybili - jako to udelali treba s nekteryma ptakama). Jestli chces srovnavat psy a kocky, tak srovnavej kocky co ma Tamy nebo HaF (v cinzaku) s tema psama, co maji jejich sousedi. Nebo moje kocky se sousedovym coklem s vybehem v zahrade. Moje ani Tamyiny kocky nikoho neomezuji, souseduv cokl taky ne. Cokl, ktereho jsem potkala v nedeli u skoly a ktery se nema jit kam jinam vysrat, nez do parku, obtezuje i ohrozuje.
Anglicani chovaji ve mestech uz vic kocek, nez psu, protoze zjistili, ze je to mnohem pohodlnejsi a zdravejsi pro vsechny strany.
Tady si kazdy, jehoz plat nahle prekroci hranici prumerneho platu, poridi retrívra (kdo je blbejsi, tak pitbula) - je to predstupen oktavky a radovky v satelitu, normalni moda, bez skutecneho vztahu. Pak je tedy treba se s tim coklem ukazovat mezi lidma, protoze jak by jinak ocenili TEN STYL? Jeste nikdy jsem nevidela nagelovaneho elegana v obleku, co vypustil prodluzovacky penise vel. X5 zlateho retrivra, ze by zaklekl a pustil se do tak potupne cinnosti, jako nabirani mekkeho obsahu pestenou tlapkou do mikrotenoveho pytlicku (ostatne - kde by ten pytlicek nosil? A kam by ho pak v tom luxusnim aute ulozil?)
Na zapad od nasich hranic jsou lidi mezi sebou ohleduplnejsi, tak si porizuji a provozuji ohleduplnejsi auta, skladky odpadu, zvirata...jen tak, kvuli sousedum a dobremu souziti s LIDMI. Neni to o intelektu, urovni...proste vychova k nesobeckosti (mozna je to tou kratkou materskou :D), ktera je ale jen a jen a jen prospecharska - lidi tam chapou, ze kdyz budou se sousedama lip vychazet (a nebudou je zneuzivat), tak maji mensi sanci na okradeni, prepadeni, zabiti, a naopak vetsi sanci na pomoc v nouzi a dlouhy zivot bez infarktu.
Frantici proste psy do parku pro lidi nepusti (do prevazne vetsiny, ne do vsech). Kdo chce psa, at to ma komplikovane - kdyz ho bude chtit doopravdy, tak i za cenu kociciho zachoda doma a dennich rano/vecernich vyjizdek za mesto.
Nevsimla jsem si, ze by treba Sateliti nekdy nekoho obtezovali a pokud vim, tak na ten kocici zachod chodi. No a ze by si Sat poridila dobrmana pochybuju, protoze je soudna. Nebo, kdyby uz, ze by ho vodila srat do parku.
Tohle neni diskuse o psech, ale o lidech.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Reny » úte 28. dub 2009 14:03:18

Že je to moda, to nepopírám..ALe co chceš dělat s takovýma lidma, který si toho psa fakt pořídí jenk vůli tomu, že vedle sousedi mají zlatého retríva? Pokud to v hlavě mají už tak nastavené, že je to o poze a o nějakém stupni vývoje jejich společenského života, tak takovým lidem tohle nedojde. Prostě je to házení hrachu na ze'd...tak tady zbývá už to znepříjemňování, aby to neměli jednoduché jak píšeš.

Tohle mi připomíná, jak jsem se snad už po čtvrté nechala zatáhnout do hádky na téma-naše děti, tahle generace. Vždycky argumentuji, že ta děcka jsou našim zrcadlem, že to co si vychováváme, to máme. Jak mají vědět, co mají dělat, když je to rodiče správně nenaučí a když už je pozdě, tak je pozdě. A můžu to říkat těm našim známým, se kterýma diskutuji tisíckrát, oni jsou stejně přesvědčeni, že děcka jsou na h...o...a že je kazí společnost a když podotknu, že společnost jsme my všichni, i my rodičové...tak to prostě nepobíraj. Ale můžou za to děti....Kruci, tak nebuď sám křivák křivej a pak ze svýho děcka dalšího křiváka taky nevychováš....No ale to jsme se dostala někam jinam...až jsem se rozčílila sama tady v kanclu u účta :-)
Ale to je jedno, já ta děcka zase budu příště obhajovat, třeba těm oponentům něco dojde, že se dá na věc koukat i trochu jinak...
Reny
Člen
 
Příspěvky: 3908
Registrován: úte 18. lis 2008 8:22:06

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Kohant » úte 28. dub 2009 14:21:03

Já tedy posuzuji lidi podle psů. Když má někdo dva bernardýny, je to dobrej člověk. Rozhodně lepší než někdo se dvěma, nebo nedej bože jen s jedním krátkosrstým grifonem.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 14:22:35

To je jasné, kolikpak rumu asi unese takový sifon? :td
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Kohant » úte 28. dub 2009 14:24:42

No tak třeba tři dobrmani. Voni bernardýni stejně moc nežerou.
21>∞ Odkaz je skrytý pro nepřihlášené, prosím, registrujte se a přihlašte, abyste viděl tento link.
Kohant
Moderátor
 
Příspěvky: 40261
Registrován: stř 05. lis 2008 7:34:45

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tamy1 » úte 28. dub 2009 16:44:49

Já si myslím, že je to jen o lidech. Naše Maruška s Růžou byly opuštěné holky z útulku a vzali jsme si je, protože jsme chtěli nějakým psům pomoct. Chodíme ven 4x denně a hovna sbíráme automaticky, máme sáčky ve všech svršcích. Mě osobně psi neobtěžují, protože jsem ráda, když ke mně nějaký přijde a chce se pomazlit. Ráda hladím jakékoliv srstnatce i bezsrstnatce. A že velký pes v činžáku je chudák, to je pověra, záleží na tom, kolik času mu majitel věnuje.
Tamy1
Člen
 
Příspěvky: 2660
Registrován: pon 17. lis 2008 7:07:53

Re: Kde jsou všichni psi ze západní Evropy?

Příspěvekod Tigra » úte 28. dub 2009 17:02:50

Tamy1 píše:osobně psi neobtěžují, protože jsem ráda, když ke mně nějaký přijde a chce se pomazlit.


No prave, to je ten problem. Mne osobne ano a majitele to jaksi zapominaji rozlisovat - nebo spis psa nastavit na level "neobtezuj nikoho, leda si o to sam rekne" a netahat je sebou tam, kde maji poslouzit jen predvadeni. Na co treba ma chlapek toho cokla v hospode, kde se pes nudi? Co z toho maji oba dva za prospech?
Mne osobne treba zase nevadi pomazlit se s nejakym hlodavcem, treba potkanem, a na toho, predpokladam, by dost lidi ani nepohledlo, natoz sahnout a pomuchlat se. Potkan bez voditka na vedlejsim stole v hospode by teda asi problem BYL velikej.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89253
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštěvníků