Co dnes vaříte? Budete vařit?

Recepty a o jídle vůbec, hrnečku DOST!, koně ještě níž...

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » ned 12. bře 2017 17:08:12

Derad už dostal vzorek mazací kachny, může dát posudek. Nebo jeho Medvěd, nevím, kdo to sní.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod derad » ned 12. bře 2017 21:48:41

molie píše:
Lenka píše:Já sis sice odložím, ale ráda bych vaše komentáře. http://www.pepato.eu/2012/04/kachni-ril ... -aneb.html

Dělá to zbytečně složitě. Kachnu vcelku jsem dala do pekáče s víkem, podlila půl lahví suchého bílého, přihodila tymián a bobkový list a pekla na 140, nevím jak dlouho, prostě aby byla měkká, včera večer a pak dneska ráno, když jsem šla k ránu na toaletu, zapnula jsem troubu a nastavila časování, vzbudila mne vůně pečené kachny. :tu Nesolila jsem s ohledem na odběratele zbytků (místní kočky), když nekrmíš tu chlupatou havěť, tak kachnu osolit. Až to vychladne, obrat maso, případně pokrájet, aby tam nebyla dlouhá vlákna, kůži natrhat na kousky (nebo nakrájet). Horší kousky kočkám. V nepřilnavém hrnci opéct 3 jemně krájené šalotky, přidat maso, celý výpek (pokud se kachna upekla až do rozpadu, raději cedit, aby tam nebyly malé kosti), dosolit, bílý pepř, snítku rozmarýnu, větvičku tymiánu, mleté nové koření, případně ještě bílé víno. Nechat bublat, než se maso rozpadne.
Měla jsem kachnu asi 2,5 kila, přihodila jsem k ní kousek husího sádla, co byl v mrazáku.
Pomeračovou kůru jsem vynechala. Chtěla jsem klasiku, ne experiment. ;)

Portské používám jen do paštik a k nakládání sušeného ovoce na pečení. Tawny je trvanlivější, více likérové, Ruby svěžejší. Do čeho jsi ho zkoušela dávat Ty?
Madeiru jsem ochutnala (dost důkladně, jedna ochutnávka věnovaná jen tomuto vínu :drunk ), moc mne nezaujala.
Aleš to sežral jak malinu
Já se taky nechápu.
Tigra

derad
Člen
 
Příspěvky: 17300
Registrován: ned 06. lis 2011 21:55:18

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » sob 25. bře 2017 20:56:39

Svíčkovou podle osvědčeného receptu. Asi chutnala, všichni si dali dvě porce. Všichni dva.

(Já bych měnila za aperitivo!)
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » pon 17. dub 2017 12:54:45

Hovězí s tibetským curry powder. Ani nevím, jak se mi to koření tady vynořilo. Různě po cestách kupuji koření, dostávám od otce nevlastní dcery, jiných lidí, a pak ho ve své kuchyni překvapeně nacházím.
Bylo to dobré. Maso bez přílohy.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Friday » sob 22. dub 2017 13:16:47

Kuře jakoby mexické, co k němu skvěle chutná červené víno a rýže. Napřed se chvíli vaří pseudomexická omáčka, co kdo rád (cibule, česnek, chilli a rajský protlak jsou povinné, jinak se fantazii meze nekladou a podlévá se to vodou). Když je v tom cibule už nečitelná a má to konzistenci kojenecké přesnídávky, strčí se do toho kuře a peče se to.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » sob 22. dub 2017 14:31:41

Jakési čevabčiči s adžikou s kaší, Žaba dostal večerejší špagety, k večeři bude zbytek čevába a zítra fakt nevím, snad něco vypadne z mrazáku a nebude to pečivo nebo kočičí žrádlo.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Friday » sob 22. dub 2017 15:12:04

Mně bohužel vypadla vepřová pečeně. Doslova. Tak bude na plátky se zbytkem jablek a česneku.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » čtv 25. kvě 2017 20:06:48

Neodolala jsem a uvařila první letošní tvarohové jahodové knedlíky. Ty jahody už jsou celkem žravé, vždycky je před nákupem očichávám jako pes, jestli voní.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » sob 03. čer 2017 12:40:36

Polévka z mladé řepy s listama - polsky botwinka a meruňkové tvarohové knedlíky. Dobré to bylo.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Friday » ned 04. čer 2017 19:59:24

Kachnu.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » ned 04. čer 2017 20:11:32

Včera jsem si dala na festivalu francouzský hamburger s camembertem a kančím masem. Bylo to hrozně dobré, ale mně prostě štve, že u toho člověk vypadá jak pračlověk. Zase za rok. Jinak nemám žádný zážitek, moje máma začala všechno jídlo strašlivě solit, takže tam už si nepochutnám.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » úte 06. čer 2017 19:56:24

V rámci oblíbené akce "majitel se předvádí" jsem ráno dostala celou bednu včera večer sklizeného chřestu z farmy Český chřest. Napůl bílý, napůl zelený, výběr toho nejlpšího, jeden klásek jko druhej. A to včetně škrabky, kuchařky a školení, jak se to loupe. Odhaduju 5-7 kg. Hromadu jsem v práci rozdala, celý den jsem to jedla jako oříšky k vínu a teď ještě vařím kotel a ještě zůstal pytel i pro babičku. Už jsem toho měla tak plné zuby, že jsem ten zelený ani neškrábala, ale rovnou jsem spodní plku odkrojila a vyhodila. Škoda, že jedu zítra do Paříže, udělala bych si asparagus týden.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » čtv 06. črc 2017 17:20:48

Chtěla jsem babičku pohostit, tak jsem se pustila do svíčkové. V tom vedru. Větší hovadinu jsem nemohla vymyslet. K tomu karlovarský knedlík...Ke konci už jsem stála bezradně v kuchyni, čuměla na ty hrnce a nemohla jsem si vzpomenout, kdo jsem, kde jsem a proč tam jsem. Neochutnala jsem ani lžičku, ale všichni si přidali. Tak buď měli hlad nebo se povedla. Teď vařím 3 kila bobu obecného a smrdí celý barák. Ale je to bez práce večeře.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » stř 02. srp 2017 10:49:34

Vcera kurs zeleninovych jidel. Inspirovano Italii. Moc dobre, lehke (na pripravu i na konsumaci). Kdybyste chteli recepty, dejte vedet.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » stř 02. srp 2017 11:06:49

molie píše:Vcera kurs zeleninovych jidel. Inspirovano Italii. Moc dobre, lehke (na pripravu i na konsumaci). Kdybyste chteli recepty, dejte vedet.

Jo, chci! Plný skleník rajčat, papriky začínají dozrávat, zelená a žlutá fazolka, okurky, byliny všeho druhu, poprve letos i keř estragonu, co nevím, kam s ním. Jen cuketám se u nás nelíbí. Asi to žerou ty svině slimáčí.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » stř 02. srp 2017 12:49:48

Lenka píše:
molie píše:Vcera kurs zeleninovych jidel. Inspirovano Italii. Moc dobre, lehke (na pripravu i na konsumaci). Kdybyste chteli recepty, dejte vedet.

Jo, chci! Plný skleník rajčat, papriky začínají dozrávat, zelená a žlutá fazolka, okurky, byliny všeho druhu, poprve letos i keř estragonu, co nevím, kam s ním. Jen cuketám se u nás nelíbí. Asi to žerou ty svině slimáčí.

OK, jen co se dostanu ke scanneru.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » stř 02. srp 2017 14:41:43

Tak já bych šla třeba na nějaký pralinkový kurz, ale pak bych to furt žrala, že...Nebo bych se chtěla dobře naučit grilovat - ty grify, aby to člověk nesušil atd. Je to nezdravé, ale já to grilované můžu všechno - maso, zeleninu, ovoce. Jenže jsme dva a to se ti ani pak nechce rozpalovat gril :(
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Friday » pon 07. srp 2017 16:46:20

Mám letos kupodivu jak cukety, tak fazole. Taky si ráda rozšířím rejstřík.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » úte 22. srp 2017 9:05:40

molie píše:
Lenka píše:
molie píše:Vcera kurs zeleninovych jidel. Inspirovano Italii. Moc dobre, lehke (na pripravu i na konsumaci). Kdybyste chteli recepty, dejte vedet.

Jo, chci! Plný skleník rajčat, papriky začínají dozrávat, zelená a žlutá fazolka, okurky, byliny všeho druhu, poprve letos i keř estragonu, co nevím, kam s ním. Jen cuketám se u nás nelíbí. Asi to žerou ty svině slimáčí.

OK, jen co se dostanu ke scanneru.

Pořád jsem to nezvládla, jak nechodím do prce.
Já postupně uklízím mrazák a spíž. Dneska na mne vypadlo nějaké hovězí, tak bude na mexický způsob.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Friday » úte 22. srp 2017 9:17:09

Chystám se zpracovat další cuketu na slanou buchtu ve stylu nádivky. K tomu dojde snad zítra.
Senior byl uvězněn ve sklápěcí posteli a bylo nutné ho zachránit. Indického penzistu močícího u trati srazila kráva, jejíž tělo bylo odmrštěno do vzduchu, když ji srazil projíždějící expres.
Friday
Člen
 
Příspěvky: 40390
Registrován: pon 17. lis 2008 22:12:36

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » stř 25. říj 2017 18:46:31

Zapečené sýrové nudle
-1 střední cibule
- 3 velké stroužky česneku
- 1 balení italských vrtulí, co se nerozvaří
- 2 hermelíny
-10 deka děrovaného sejra
- půlka gorgonzoly z Lidlu (můžete dát ten tuhý konec)
- 2 dkg šunky nebo šunkového salámu
- 4 vajíčka
- asi 1/2 l rostlinné smetany (třeba Rama Cremefine na vaření)
- trocha bylinkové soli do vajíček
ZApomněla jsem dát mraženou kukuřici ještě.

Všechno mimo nudlí nahrubo nastrouhat, nejlíp v robotu, včetně cibule a česneku. Zamíchat se smetanou, vajíčka trochu osolit.
Nudle uvařit do tvrda (5 minut), ocedit a hned vyklopit do směsi a hned dát péct na 200 stupnů do vyhřáté trouby, na plech nebo do misky, peče se to tak půl hodiny.
Kdyby se mi chtělo ještě strouhat parmazán, tak po vytažení posypu, ale není nutno.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Lenka » ned 29. říj 2017 14:01:56

Ukrajinský boršč. Až se trochu uleží, bude super.
Lenka
Člen
 
Příspěvky: 11148
Registrován: pon 06. dub 2009 18:50:07

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » ned 29. říj 2017 14:28:23

Takže pozor.
Pečené kuřecí stehno na divoko s opečenými bramborovými dukáty
Grilovaný prstruh BIO 2ks
Grilovaná pražma
Dušená kukuřice
Hráškové lusky a mladé kukuřičky na páře.

(vysypal se mi obsah mražáku a bylo důležité dostat nazpátek rohliky na svačiny do školy. Akorát se mi pomíchaly půlky. :()
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod Tigra » čtv 16. lis 2017 17:44:18

Kuře na paprice. Byla jsem u nás v obchodě a všude tam měli jen Babišovy ptáky. Tak jsem se zeptala a prodavač vytáhl polské kuře i s krkem, hnáty už to naštěstí nemělo, tož sem ho vzala. A je teda výborné, už za syrova bylo trochu do oranžova, jak bývají ty selský kuřata, voní a má i výbornou chuť. Akorát je docela tuhé, vařím to hodinu a půl a nechce to odpadnout od hrudní kosti. Tak to ještě nechám a kdyžtak dostanou omáčku na vidličku.
Dej si sklenku, nevíš co tě čeká venku.
Tigra
Moderátor
 
Příspěvky: 89221
Registrován: pon 27. říj 2008 22:19:00

Re: Co dnes vaříte? Budete vařit?

Příspěvekod molie » čtv 16. lis 2017 22:11:06

Hlavně že nemělo černý nohy. Tady mají nějaký nóbl lepší dražší kuřata, co mají černé nožky. I když je kuře bez pařátků, ten spodní kloub u stehna je má černou kůži. Já to znám, vím, o co jde, ale když jsem poprvé přišla domů a na plotně na mne z hrnce koukal ten černý pahýl, skoro jsem to nedala. Vypadá to, jak kuřeti noha odehnila.
“It is forbidden to urinate under penalty of confiscation.”
molie
Člen
 
Příspěvky: 15885
Registrován: úte 18. lis 2008 21:49:25

PředchozíDalší

Zpět na Varná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštěvníků